FAQ – najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje obraz?

Najlepiej tę kwestię – mam nadzieję – opisałam w zakładce „Cennik – ile kosztuje obraz i dlaczego tak drogo? 🙂 „. Zapraszam do zapoznania się.

Jaka technika?

Preferuję farby akrylowe. Są to farby wodne (rozcieńczane wodą, nietoksyczne), dobrze kryjące i szybkoschnące. Efekt końcowy jest zbliżony do farby olejnej.

Na czym powstanie zamówiony obraz?

Maluję na tzw. podobraziu malarskim bawełnianym. Jest to płótno bawełniane naciągnięte na drewniane krosno (blejtram).

Co mogę zamówić?

Praktycznie wszystko, co mieści się w definicji malarstwa akrylowego – od kopii obrazów innych mistrzów (nie będą przeze mnie podpisane), przez obrazy malowane ze zdjęć, np. portrety lub fotografie z wakacji, po kompozycje, które powstaną podczas rozmowy z klientem.

W przypadku kopii sprawa jest jasna, a oczekiwania klienta – konkretne, zatem dyskusja i moje rady moga dotyczyć jedynie wymiarów obrazu, aby nie stracił on proporcji.

Natomiast jeśli chodzi o malowanie ze zdjęć, zwłaszcza jeśli klient życzy sobie jakiejś poprawki lub zmiany na zdjęciu, lub o tworzenie kompozycji specjalnie dla klienta, najpierw wykonuję szkic.

Do pracy przystępuję dopiero po akceptacji mojej propozycji. W cenie obrazu są 2 szkice; każdy kolejny będzie wyceniany indywidualnie.

Czy jest możliwe wprowadzanie zmian w trakcie realizacji zamówienia?

Zależy, o jakich zmianach mówimy. Jeśli jest to tylko kosmetyka – OK. Jeśli całkowicie zmieniamy koncepcję – nie; ale zawsze można zamówić po prostu drugi obraz. 🙂

Czy jest możliwości kupna obrazu wraz z ramą?

Nie prowadzę sprzedaży ram. Ze swojej strony mogę zaproponować zamalowanie brzegów po obrazia tak, aby było ono gotowe do powieszenia bez konieczności zakupu ram. Niemniej muszę wiedzieć, że mam to zrobić, dlatego decyduj i daj znać. 🙂

Jak wygląda wysyłka?

Zwykle gotowy obraz przesyłam kurierem zarówno do klientów w Polsce, jak i poza jej granicami.

UWAGA: z uwagi na fakt, że zawsze doprecyzowuję termin wykonania obrazu, a co za tym idzie, również termin wysyłki i – co najważniejsze – dotrzymuję ustalonych terminów, w chwili nadania paczki moja rola się kończy i za resztę odpowiada firma kurierska.

Ile kosztuje obraz na zamówienie?

Każdy obraz jest wyceniany indywidualnie według 2 kryteriów: wielkości i pracochłonności.

Czy można za dopłatą przyspieszyć realizację?

Nie. W malarstwie ma dróg na skróty, zwłaszcza jeśli oczekujesz produktu bardzo dobrej jakości.

Jak dokonać płatności?

Preferowaną formą płatności jest przelew.

Czy wymagana jest przedpłata?

Nie wymagam przedpłaty, jednak wysyłka następi dopiero po zaksięgowaniu przelewu na moim koncie firmowym lub po okazaniu potwierdzenia dokonania przelewu.

UWAGA: wystawiam faktury VAT.

Jaki jest termin realizacji?

W zależności od wielkości oraz pracochłonności czas wykonania obrazu może się wahać od 1 dnia do nawet 1 miesiąca. Jednak przy obrazach o średnich rozmiarach (od ok. 40×50 do ok. 70×80 cm) trwa to od 7 do 10 dni roboczych. Niemniej na termin realizacji może się złożyć wiele czynników (np. liczba zamówień, które aktualnie mam do wykonania), dlatego każde zlecenie jest traktowane indywidualnie.

Czy mogę zobaczyć postęp prac?

Nie. Zależy mi na tym, aby klient oceniał efekt końcowy, a nie proces tworzenia, żeby nie wyrobił sobie błędnego wyobrażenia o obrazie. Może się jednak zdarzyć, że kawałek niegotowego obrazu pojawi się w moich social media.

Czy musisz pokazywać zamówiony przeze mnie obraz w swoich social media?

Nie muszę, ale bardzo chcę. 🙂 Jak wiadomo reklama jest dźwignią handlu, a bez pokazywania moich prac szerszemu gronu, nie mogę liczyć na nowe zamówienia. Co najważniejsze – Twoje dane, jako mojego klienta są święte, zatem świat internetu ujrzy jedynie skończony obraz, ale bez informacji, kto i za ile go kupił.