Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

O mnie

Nazywam się Aleksandra Kwapiszewska. Urodziłam się w 1989 r. w Łodzi. Z wykształcenia jestem germanistką. Równolegle uczęszczalam też na wykłady z filozofii na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UŁ, gdzie moją szczególną uwagę przykuły zagadnienia związane z etyką i moralnością.

Mimo ewidentnie humanistycznych zainteresowań moja droga po studiach potoczyła się niespodziewanie inaczej – odkryłam zamiłowanie do sporządzania raportów, analiz i prognoz, co pozwoliło mi rozpocząć karierę w logistyce. Jednak malarstwo wciąż pozostało w moim sercu i to malarstwu poświęcałam każdą wolną chwilę.

W latach 2018-19 odbyłam kilka samotnych podróży po Europie, które nie tylko zaowocowały nowymi doświadczeniami i przygodami, ale które przede wszystkim dodały mi odwagi i przypomniały, jaki świat wokół nas jest piękny i inspirujący. To był punkt zwrotny w moim życiu, który zakończył ciągnące się latami rozmyślanie, czy powinnam wrócić na stałe do malarstwa, czy może jednak nie. Zdecydowałam, że tak, w moim życiu chcę się ostatecznie i bez odwrotu zająć tym, co naprawdę kocham – malarstwem.

Najczęściej maluję farbami akrylowymi oraz akwarelą, rzadziej farbami olejnymi. Bardzo lubię portrety w ołówku. Inspiruje mnie codzienność, ludzie, których spotykam, uczucia, które odczuwam każdego dnia, albo przemyślenia, które nie dają mi spokoju. Właśnie to jest motywem przewodnim moich obrazów – codzienność i męczarnia myśli oraz poszukiwanie obiektywnego piękna.

Moje obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Norwegii, Niemczech, Słowenii i Polsce. 

Moje prace były wystawiane podczas 2 wystaw zbiorowych, a także są dostępne podczas aukcji i w Galeriach Sztuki.


%d blogerów lubi to: